İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Öyküm Kırçuvaloğlu Erdem, Chiesi Türkiye İK Direktörü oldu!

Profesyonel iş hayatına 2003 yılında eğitim ve banka sektörlerinde üstlendiği farklı roller ile adım atan Öyküm Kırçuvaloğlu Erdem; 2008 yılı itibarıyla kimya sektörüne geçiş yaparak Dow Corning’de (Dow Chemicals) İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. 2014 yılında ilaç sektörüne Allergan İlaçları ile geçiş yapan Erdem, burada sırasıyla İnsan Kaynakları İş Ortağı ve  İnsan Kaynakları Müdürü  olarak görev yaptı. AbbVie – Allergan birleşmesi ile birlikte, bir AbbVie şirketi olan Allergan Aesthetics’in İnsan Kaynakları Müdürü olarak yönetim ekibindeki yerini aldı.  
Öyküm Kırçuvaloğlu Erdem, Chiesi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. Profesyonel iş hayatına 2003 yılında eğitim ve banka sektörlerinde üstlendiği farklı roller ile adım atan Öyküm Kırçuvaloğlu Erdem; 2008 yılı itibarıyla kimya sektörüne geçiş yaparak Dow Corning’de (Dow Chemicals) İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. 2014 yılında ilaç sektörüne Allergan İlaçları ile geçiş yapan Erdem, burada sırasıyla İnsan Kaynakları İş Ortağı ve  İnsan Kaynakları Müdürü  olarak görev yaptı. AbbVie – Allergan birleşmesi ile birlikte, bir AbbVie şirketi olan Allergan Aesthetics’in İnsan Kaynakları Müdürü olarak yönetim ekibindeki yerini aldı.

Farklı sektörlerde kazandığı 18 yıllık deneyimi boyunca Öyküm Kırçuvaloğlu Erdem, bir çok entegrasyon, kültürel yapılanma ve değişim yönetimi süreçlerini başarıyla yürüttü. Öyküm Kırçuvaloğlu Erdem, kariyerine; 85 yılı aşkın deneyimi ile 30 ülkede faaliyet gösteren İtalya merkezli  uluslararası araştırma odaklı ilaç şirketi grubu Chiesi Farmaceutici’nin çatısı altında Chiesi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam edecek.

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Öyküm Kırçuvaloğlu Erdem, 2006 yılında yine İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Yorum yaz