İLAÇ AR&GEİLAÇ ENDÜSTRİSİÖDÜLLER

AstraZeneca, buluş listesinin zirvesine yerleşti!

Dünyanın önde gelen yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden AstraZeneca, 2022 yıl listesinin buluş kategorisinde 1. sıraya, inovasyon kategorisinde ise 2. sıraya yerleşti. Bu yükseliş, AstraZeneca'nın inovasyon ve AR-GE çalışmalarına ne denli önem verdiğini göstermesi açısından önem taşıyor.
IDEA Pharma’nın 11. Farmasötik İnovasyon ve Buluş Endeksi’ne (PII) göre AstraZeneca, buluş kategorisinde 1. sırada, inovasyon kategorisinde ise 2. sırada yer aldı.

Biyoteknoloji ve ilaç şirketlerine inovasyon alanında danışmanlık hizmeti veren strateji firması IDEA Pharma, 11. Farmasötik İnovasyon ve Buluş Endeksi’ni (PII) açıkladı.

Dünyanın önde gelen yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden AstraZeneca, 2022 yıl listesinin buluş kategorisinde 1. sıraya, inovasyon kategorisinde ise 2. sıraya yerleşti. Bu yükseliş, AstraZeneca’nın inovasyon ve AR-GE çalışmalarına ne denli önem verdiğini göstermesi açısından önem taşıyor.

Şirketin portföyünde şu an 15’i son aşamada olan yeni moleküller de dahil olmak üzere 177 aktif yenilikçi proje bulunuyor.

Yorum yaz