İLAÇ ENDÜSTRİSİ

GSK yeni görsel kimliğini duyurdu!

GSK, 10-25 yaş aralığındaki sağlıklı bireylerde iki doz halinde uygulanan meningokok aşı adayına dair gerçekleştirilen Faz 3 çalışmasının pozitif sonuçlarını duyurdu.
GSK, ilaç ve tüketici sağlığı birimlerinin ayrılmasının ardından 20 yılın en büyük kurumsal değişimine adım atarak yeni kurumsal marka kimliğini duyurdu. Şirket bu yılın haziran ayından itibaren yeni görsel kimliği ile çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Dünyanın önde gelen ilaç firmalarından biri olan GSK, 2022 yılının ortalarında ilaç ve tüketici sağlığı birimlerini ayırarak sağlık sektöründe ilaca odaklı biçimde faaliyet göstereceğini duyurmuştu. Bu doğrultuda görsel kimliğini yenileyen GSK, yeni logosuyla faaliyetlerini güçlü bir biçimde sürdürecek.

GSK, yeni vizyonunu yansıtan; hastalıkların önüne geçmek için bilim, teknoloji ve yeteneği harmanlayan yeni marka kimliği ile yoluna “Birlikte Önde” mottosuyla devam ediyor. Yüzde 100 biyofarma inovasyonuna odaklanan yeni vizyonu yansıtan logo çalışmasında, markayla özdeşleşmiş turuncu renk korunurken, firmanın teknoloji ve dijitalleşme alanındaki öncü duruşuna atıfta bulunuluyor.

Bulaşıcı hastalıklar, HIV, onkoloji ve immünoloji olmak üzere dört ana tedavi alanına odaklanacak olan GSK, geçtiğimiz şubat ayında tüketici sağlığı biriminin GSK bünyesinden ayrılarak “Haleon” adlı bağımsız bir şirket olarak faaliyetlerini sürdüreceğini duyurmuştu.

Yorum yaz