İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYER

Ahmet Bilgiç, Takeda Türkiye Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü oldu!

Dünyanın en büyük ilk 10 ilaç şirketi arasında yer alan küresel, hasta merkezli, Ar-Ge odaklı biyofarma lideri Takeda, 2009 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Önce insan yaklaşımıyla odağına çalışanlarını koyan, “Top Employers Institute - En İyi İşveren” ödülüne ve Great Place To Work Enstitüsü tarafından “Çalışılabilecek En İyi İş Yeri” sertifikasını sahip Takeda Türkiye’nin Pazara Erişim Kurumsal İlişkiler Departmanı geçtiğimiz günlerde yeniden yapılandı. Departmanın Direktörlük pozisyonuna Ahmet Bilgiç atandı.
Dünyanın en büyük ilk 10 ilaç şirketi arasında yer alan küresel, hasta merkezli, Ar-Ge odaklı biyofarma lideri Takeda, 2009 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Önce insan yaklaşımıyla odağına çalışanlarını koyan, “Top Employers Institute – En İyi İşveren” ödülüne ve Great Place To Work Enstitüsü tarafından “Çalışılabilecek En İyi İş Yeri” sertifikasını sahip Takeda Türkiye’nin Pazara Erişim Kurumsal İlişkiler Departmanı geçtiğimiz günlerde yeniden yapılandı. Departmanın Direktörlük pozisyonuna Ahmet Bilgiç atandı.
Ahmet Bilgiç hakkında

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan ve Dowling Collega’da MBA programını tamamlayan Ahmet Bilgiç profesyonel iş hayatına 2003 yılında Amerika’da The Oil Depot Pazarlama Müdürü olarak başladı. Sonrasında kariyerine sağlık sektöründe devam eden Bilgiç, sırasıyla, Tepe Teknoloji Servisleri şirketinde Proje Müdürü, TCHealth Bilgi Teknolojileri’nde Sağlık Yönetimi ve Finansman Danışmanı, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), Allergan, Novo-Nordisk’de Pazara Erişim Müdürü ve Sanofi Türkiye’de Pazara Erişim Lideriolarak görev yaptı. Son olarak Gilead Türkiye’de Pazara Erişim Direktör Yardımcısı olarak fiyatlandırma ve geri ödeme alanlarında stratejilerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi sorumluluğunu üstlendi. Ahmet Bilgiç halen AİFD Geri Ödeme Çalışma Grubu Başkanıolarak dernekte aktif rol üstleniyor.

 

Yorum yaz