İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYER

Omar Kamal, Roche İlaç Türkiye Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Lideri oldu!

1958 yılından beri Türkiye'de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek ve insanların yaşamlarını iyileştirmek üzere faaliyetlerine devam eden Roche İlaç Türkiye'nin Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Liderliği pozisyonuna Omar Kamal atandı.
1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek ve insanların yaşamlarını iyileştirmek üzere faaliyetlerine devam eden Roche İlaç Türkiye’nin Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Liderliği pozisyonuna Omar Kamal atandı.

2015 yılından bu yana Roche’un Kanada ve Suudi Arabistan organizasyonlarında üstlendiği çeşitli liderlik rollerinde edindiği zengin uzmanlık ve bilgi birikimiyle Omar Kamal, 1 Temmuz 2022 itibarıyla Roche İlaç Türkiye’nin Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Lideri olarak görev alacak. Yeni görevinde Omar, Roche İlaç Türkiye Liderlik Ekibi Üyesi olarak çalışmalarını yürütecek.

Omar Kamal hakkında

Omar Kamal, Western Ontario Üniversitesi Biyoloji/Genetik Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olduktan sonra York Üniversitesi’nde Muhasebe Yöneticiliği üzerine çalışmalarda bulundu ve New Mexico Public Accountancy Board’dan Yeminli Mali Müşavirlik lisansını aldı. Profesyonel kariyerine 2004’te Ernst & Young’da başlayan Omar, ardından GE Healthcare Kanada’da birkaç yıl boyunca çeşitli finans görevleri üstlendi. Haziran 2015’te Roche’a katılarak kariyerine Roche İlaç Kanada’da İş Birimi Kontrolörü olarak devam etti. Omar, 1 Temmuz 2022 itibarıyla Roche İlaç Türkiye Finans ve Bilgi İşlem Bölümü Lideri olarak yeni görevine başlayacak.

M-TR-00002515

Yorum yaz