BİLİMİLAÇ ENDÜSTRİSİÖNE ÇIKAN HABERLERSOSYAL SORUMLULUK

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi’nden ilk yüz yüze bilim etkinliği!

Şimdiye dek 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerinin bilim insanlarıyla çevrimiçi atölyelerde bir araya geldiği etkinlikler bu defa ilk kez yüz yüze, 7 Ağustos Pazar günü saat 14.00'te Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Üssü'nde, Bilim İnsanı Dilek Turan'ın liderliğinde "İyi Üretim Uygulamaları Merkezinde Temiz Odaları ve Sistemleri Tanıyalım" başlığı altında gerçekleşecek. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Hücre ve Gen Terapi Mükemmeliyet Merkezi Laboratuvarı da kapılarını ilk kez Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi katılımcılarına açacak.
Bilim Kahramanları Derneği ile bilim kazanacak anlayışıyla çalışan biyofarma şirketi Pfizer Türkiye’nin ortak projesi Bilim Gençlerle Kazanacak çevrimiçi atölyelerden sonra ağustos ayında ilk kez yüz yüze bilim etkinliği gerçekleştirecek.

Şimdiye dek 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerinin bilim insanlarıyla çevrimiçi atölyelerde bir araya geldiği etkinlikler bu defa ilk kez yüz yüze, 7 Ağustos Pazar günü saat 14.00’te Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Üssü’nde, Bilim İnsanı Dilek Turan’ın liderliğinde “İyi Üretim Uygulamaları Merkezinde Temiz Odaları ve Sistemleri Tanıyalım” başlığı altında gerçekleşecek. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Hücre ve Gen Terapi Mükemmeliyet Merkezi Laboratuvarı da kapılarını ilk kez Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi katılımcılarına açacak.

Bu bilim etkinliği kapsamında öğrenciler, laboratuvarı gezme, iyi üretim gerekliliklerini öğrenme, temiz odaları keşfetme, hücresel ürünlerin üretim sürecini simülasyon ortamında gözlemleme şansı elde edecek. Tamamen ücretsiz olan bilim etkinliğinin sonunda tüm katılımcılara dijital sertifika da verilecek.

Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Üssü’nde gerçekleşecek etkinliğin katılım formu:
https://linktr.ee/bilimkahramanlari

Bilim Etkinlikleri ile ilgili sorular için: atolye@bilimkahramanlari.org

Yorum yaz