İNSAN KAYNAKLARIİŞ DÜNYASIKARİYER

Publicis Groupe Türkiye’de üst düzey atama!

Emre Burdurlu kimdir? Lisans eğitimini Ohio State Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan ve kariyerine bu alandaki projelere liderlik ederek başlayan Emre Burdurlu, 2009 yılında dijital pazarlama sektörüne geçiş yaparak Digitouch ve Gelir Ortakları’nın kurucu ortağı oldu. 2016’da Publicis Groupe Türkiye tarafından satın alınan Gelir Ortakları’nda devam eden görevinin yanı sıra, Performics Türkiye’de Ürün ve Teknoloji Liderliği görevini yürüttü. 2016’dan bu yana, Publicis Groupe Türkiye Managing Director görevini yürüttü. Ocak itibarıyla, Publicis Groupe Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmekte.
2016 yılından bu yana Publicis Groupe Türkiye çatısı altında olan Gelir Ortakları’nda Managing Director olarak görev yapan Emre Burdurlu, Publicis Groupe Türkiye’nin büyüme stratejilerinden sorumlu olacak Chief Growth Officer ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecek.

Publicis Groupe Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Dedebaş, atama ile ilgili olarak şunları söyledi: “2009 yılında bağımsız bir şirket olan ve 2016’da Publicis Groupe Türkiye çatısı altına dahil olan Digitouch ve Gelir Ortakları’nın kurucu ortağı Emre Burdurlu, bundan böyle Publicis Groupe Türkiye’de Chief Growth Officer ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecek. Türkiye’nin ilk ve lider kurumsal Affiliate Marketing firması olan gelir ortaklarının 2016’da grubumuza dahil olması ile birlikte, Emre buradaki mevcut görevinin yanı sıra, Performics Türkiye’de Ürün ve Teknoloji Liderliği görevini de üstlenerek Publicis Media’ya da birçok değerli katkıda bulundu.”

Bu atama ile Publicis Groupe Türkiye’nin hizmet verdiği markaların ihtiyaçlarını pazarlama, iletişim, dijital dönüşüm, veri ve teknolojinin içinde olduğu yirmiden fazla uzmanlık alanının birleştiği “Power of One” iş modeliyle karşılamaya devam edeceğini belirten Dedebaş, şunları ekledi: “Emre’nin liderliğinde Gelir Ortakları çok zor bir dikeyde bugüne kadar çok büyük başarılara imza atarak; sürdürülebilir bir büyümeyi hayata geçirdi. Emre’nin dijital medya, data, e-ticaret ve pazarlama teknolojileri alanlarındaki deneyiminden daha büyük bir çerçevede faydalanacağız. Onun güncel, yenilikçi ve bütünsel bakış açısı, markalara daha geniş bir pencereden bakmamıza ve buna göre organize olmamıza katkı verecek. Bizi birbirimize daha da yakınlaştıracak.”

Publicis Groupe Türkiye’deki yeni görevi ile birlikte, müşterilerine sadece medya ve iletişim ekseninde hizmet vermekle yetinmeyip, büyümelerine de doğrudan etki edecek çözümleri sunan bir iş ortağı olmayı amaçladıklarını söyleyen Emre Burdurlu, şunları ekledi: “Dünyanın lider iletişim network’lerinden birinin parçası olarak, Türkiye’de uzun zamandır hizmet verdiğimiz birçok dikeyde (medya, veri, pazarlama otomasyonu, kreatif, içerik, dijital dönüşüm gibi) merkeze markayı alarak uzmanlıklarımızı kolaylıkla bir araya getirebiliyoruz. Birlikte çalıştığımız markaların büyüme ve dönüşüm yolculuklarında yanlarında olmaya devam ediyoruz. Bu süreçte de küresel bilgi birikimimiz ve uzmanlıklarımızın yanı sıra, markalarımız adına rekabetçi avantaj yaratabilecek çok daha fazla enstrümanı (kapasitelerimiz, ürün ve teknoloji anlaşmalarımız) bir araya getirip, süreçlerine entegre edeceğiz. Hedefimiz ölçülebilir ve ölçeklenebilir çözümleri birbirine daha yakınsamış ve hızla işleyen bir ekosistemde hayata geçirmek.”

Emre Burdurlu kimdir?

Lisans eğitimini Ohio State Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan ve kariyerine bu alandaki projelere liderlik ederek başlayan Emre Burdurlu, 2009 yılında dijital pazarlama sektörüne geçiş yaparak Digitouch ve Gelir Ortakları’nın kurucu ortağı oldu. 2016’da Publicis Groupe Türkiye tarafından satın alınan Gelir Ortakları’nda devam eden görevinin yanı sıra, Performics Türkiye’de Ürün ve Teknoloji Liderliği görevini yürüttü. 2016’dan bu yana, Publicis Groupe Türkiye Managing Director görevini yürüttü. Ocak itibarıyla, Publicis Groupe Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmekte.

Yorum yaz