İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYER

Gamze Uluyol, Chiesi Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü oldu!

2017 yılı başında Chiesi Türkiye’ye Ruhsatlandırma Müdürü olarak katılan ve 2020 yılından beri Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Müdürü olarak görev yapmakta olan Gamze Uluyol, 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle Chiesi Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü olarak atandı.
2017 yılı başında Chiesi Türkiye’ye ruhsatlandırma müdürü olarak katılan ve 2020 yılından beri ruhsatlandırma ve pazar erişim müdürü olarak görev yapmakta olan Gamze Uluyol, 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle Chiesi Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü olarak atandı.

Gamze Uluyol, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu, ardından aynı üniversitenin farmakoloji anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. 2 yıllık serbest eczane deneyiminin ardından 2008 yılında Embil İlaç firmasıyla ilaç sektörüne giriş yaptı.

Ruhsatlandırma, pazar erişim, kalite ve farmakovijilans gibi farklı alanlarda 15 yıllık deneyimi olan Gamze Uluyol yurt içi ve yurt dışında çok sayıda ilacın piyasaya erişiminde aktif rol aldı. Gamze Uluyol kariyerine Chiesi Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü olarak devam edecek.

Yorum yaz