FİKİR LİDERLERİ DERGİSİİLAÇ ENDÜSTRİSİÖNE ÇIKAN HABERLER

60 yılda oluşturduğumuz güveni hep korumayı amaçlıyoruz!

Özgün içerik ve grafik tasarımının yanı sıra her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden, alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi, yeni sayısında Ali Raif İlaç Genel Müdürü Nihal Arslan’ı konuk etti. “Odağımızda her zaman insan ve sağlığa hizmet olmaya devam edecek. 60 yılda oluşturduğumuz güveni hep korumayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulunan Nihal Arslan, Ali Raif İlaç’ın bilimsel, sosyal sorumluluk ve farkındalık çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi; sektörün geleceğiyle ilgili düşüncelerini paylaştı.
İlaç ve sağlık sektörü yayıncılığında önemli bir boşluğu dolduran ve bu alanda çok kısa bir sürede kendisine hatırı sayılır bir yer edinen Fikir Liderleri Dergisi’nin Ocak sayısı yayımlandı. Ana dosya konusu “Sağlık ve İlaç Sektörünün Geleceği” olan yeni sayıda, sağlık dışında önemli kurumların yöneticileri, global tüketici sağlığı, güzellik ve sağlık teknolojileri firmalarının üst düzey yöneticileri ve akademisyenlerin yanında Türkiye’de faaliyetleri olan ulusal ve global ilaç firmalarının üst düzey yöneticileri yer aldı.

Özgün içerik ve grafik tasarımının yanı sıra her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden, alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi, yeni sayısında Ali Raif İlaç Genel Müdürü Nihal Arslan’ı konuk etti. “Odağımızda her zaman insan ve sağlığa hizmet olmaya devam edecek. 60 yılda oluşturduğumuz güveni hep korumayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulunan Nihal Arslan, Ali Raif İlaç’ın bilimsel, sosyal sorumluluk ve farkındalık çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi; sektörün geleceğiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Röportajdan satır başları şöyle:

“Ulusal bir firma olarak üretimimize her koşulda devam etmek, üretim kapasitemizi gelecek yıllar için artırmak, ilaca erişimi her koşulda sağlamak, yeni tedavi alanlarını sürekli olarak araştırmak, yeni tedavi metotlarının uygulanması ve üretilmesi için yatırımlar yapmak, Ar-Ge yatırımlarımızı artırmak, daha fazla ülkeye daha fazla hacimde ihracat yapmak, daha fazla verimlilik peşinde koşmak, daha fazla istihdam yaratmak, insanımıza ve ülkemize katkı sağlamak bizim sorumluluğumuz ve hedefimizdir.”
“Biyoteknolojik ürünler ile kişiselleştirilmiş tedavi gibi imkanlar ise yaşam süresine katkı sağlayan önemli gelişmeler arasında yer alıyor. Bu alanda yenilikçi tedavi yaklaşımlarına yatırım yapan firmalar kadar üretim teknolojilerinde kendini yenileyen kurumlar da bir adım önde olacaklardır.”
“Dünya nüfusu 8 milyarı aşarken sağlık ve teknolojideki gelişmelerin katkısı ile yaşam uzuyor, popülasyon yaşlanıyor. Uzun yaşam süresi sağlık ekonomisini de gündeme getiriyor. Kronik hastalıkların tedavisinin yönetimi ile koruyucu sağlık anlayışı ön plana çıkıyor. Bu nedenle sağlık ekonomisindeki sürdürülebilirlik, özellikle farmakoekonomik açıdan hem otoriteyi hem de endüstriyi yakından ilgilendiren bir konu olurken diğer taraftan da koruyucu ve sağlığa destek tedavileri de hızla çeşitlenmeye devam ediyor. Tüketici sağlığı da bu anlamda gelişecek bir alan olarak görünüyor.”

Ali Raif İlaç Genel Müdürü Nihal Arslan’ın açıklamalarını ve Fikir Liderleri Dergisinin tamamını okumak için; etik değerlerine, kanunlara ve uyum kurallarına sıkı sıkıya bağlı hareket eden Fikir Liderleri Dergisi’nin ücretsiz abonelik linkinden, önce kayıt olup sonra giriş yapabilir; aynı zamanda daha önce yayımlanmış tüm sayılarına da ulaşabilirsiniz.

Fikir Liderleri Dergisi 3 ayda bir yayımlanıyor ve tamamı sadece hekimler ile sağlık profesyonellerine ve bürokratlarına ücretsiz ulaştırılıyor.

Yorum yaz