FİKİR LİDERLERİ DERGİSİİLAÇ ENDÜSTRİSİÖNE ÇIKAN HABERLERSAĞLIK TEKNOLOJİLERİTIBBİ CİHAZ

Medtronic olarak, sağlıkta teknoloji üretiyoruz!

Özgün içerik ve grafik tasarımının yanı sıra her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden, alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi, yeni sayısında Medtronic Türkiye, Batı Asya ve Levant Bölge Başkanı Ayhan Öztürk‘ü konuk etti. “Medtronic olarak biz sağlıkta teknoloji üretiyoruz. Bu teknolojimiz sayesinde milyonlarca insanın ağrısını gidermek, sağlığını geri kazandırmak ve ömrünü uzatmak için çalışıyoruz" açıklamasında bulunan Ayhan Öztürk, Medtronic’in sağlık teknolojilerine bakışı ve bu doğrultuda yaptıkları çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi; sektörün geleceğiyle ilgili düşüncelerini paylaştı.
İlaç ve sağlık sektörü yayıncılığında önemli bir boşluğu dolduran ve bu alanda çok kısa bir sürede kendisine hatırı sayılır bir yer edinen Fikir Liderleri Dergisi’nin Ocak sayısı yayımlandı. Ana dosya konusu “Sağlık ve İlaç Sektörünün Geleceği” olan yeni sayıda, sağlık dışında önemli kurumların yöneticileri, global tüketici sağlığı, güzellik ve sağlık teknolojileri firmalarının üst düzey yöneticileri ve akademisyenlerin yanında Türkiye’de faaliyetleri olan ulusal ve global ilaç firmalarının üst düzey yöneticileri yer aldı.

Özgün içerik ve grafik tasarımının yanı sıra her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden, alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi, yeni sayısında Medtronic Türkiye, Batı Asya ve Levant Bölge Başkanı Ayhan Öztürk‘ü konuk etti.

“Medtronic olarak biz sağlıkta teknoloji üretiyoruz. Bu teknolojimiz sayesinde milyonlarca insanın ağrısını gidermek, sağlığını geri kazandırmak ve ömrünü uzatmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulunan Ayhan Öztürk, Medtronicin sağlık teknolojilerine bakışı ve bu doğrultuda yaptıkları çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi; sektörün geleceğiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Röportajdan satır başları şöyle:

“Küresel pandeminin etkileriyle geri dönüşü olmayacak şekilde yıkıcı inovatif teknolojiler ortaya çıktı. Tüm endüstriler arasında global sağlık hizmetleri, bu inovatif teknolojilerden en çok faydalanan sektörlerden biri oldu. Sağlık hizmetlerine erişime olan yüksek talebi karşılamak için sağlık sektörü, yeni araçlar ve teknolojilerle hızla gelişti. 2022’de sağlık teknolojisini yönlendiren trendlere baktığımızda, en büyük yatırımların ve beklentilerin beş alanda var olduğunu görüyoruz; yapay zekâ, tele-sağlık ve uzaktan hastaların monitorizasyonu; sanal gerçeklik araçlarının kullanımı, giyilebilir teknolojiler ve sağlık bilgilerinin gizliliği ve korunması.”

“Sektörün potansiyelini artırma ve mevcut sorunlarını aşma adına teknolojinin kullanımının önümüzdeki dönem daha da artması, inovasyonun etkilerinin sektöre daha çok yansıması gerekiyor. Artık uzaktan erişim-remote çözümlerle hastanelere gitmeden vakalara hizmet vermek, Google Glass veya Smart Glass gibi teknolojiler kullanarak hekimin gördüğü görüntüyü bizim teknisyenimizin aynı anda görmesi ve teknik konularda yönlendirmesi gibi çözümler sektörde daha öne çıkacaktır. Biz de Medtronic olarak bu yönde çalışmalarımızı büyük bir özenle geliştiriyoruz. Sektörümüz ve bizler hem mesafeleri ortadan kaldırmak hem de olası kopuşlara karşı yeni çözümler üretmek için çalışıyoruz.”

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında şimdiye kadar olduğu gibi sağlık sektörümüz yine büyük bir rol oynayacaktır. Sağlığa erişimin artmasını bu sayede de sağlık sektöründe tekrar bir canlanmanın olmasını bekliyoruz. 2023’te daha çok dijitalleşme, daha çok dijital dönüşüm hedefliyoruz. Bununla beraber sağlığın toplumdaki algısının pozitif ayrıştığını ve sağlığa daha çok yatırımın geleceğini bekliyoruz.”

Medtronic Türkiye, Batı Asya ve Levant Bölge Başkanı Ayhan Öztürk’ün açıklamalarını ve Fikir Liderleri Dergisinin tamamını okumak için; etik değerlerine, kanunlara ve uyum kurallarına sıkı sıkıya bağlı hareket eden Fikir Liderleri Dergisi’nin ücretsiz abonelik linkinden, önce kayıt olup sonra giriş yapabilir; aynı zamanda daha önce yayımlanmış tüm sayılarına da ulaşabilirsiniz.

Fikir Liderleri Dergisi 3 ayda bir yayımlanıyor ve tamamı sadece hekimler ile sağlık profesyonellerine ve bürokratlarına ücretsiz ulaştırılıyor.

Yorum yaz