ETKİNLİKFARKINDALIKGÜZELLİKKADIN SAĞLIĞIÖNE ÇIKAN HABERLERSOSYAL SORUMLULUKSTK

Pantene ve Pİ Kadın Kanserleri Derneği: “Birlikte daha güçlüyüz’

Dünyanın bir numaralı* saç bakım markası Pantene, 28 Mart günü Feriye’de düzenlenen etkinlikte Pİ Kadın Kanserleri Derneği ile bir araya geldi. Türkiye’de Pantene tarafından gerçekleştirilen en büyük peruk bağışının deprem bölgesindeki kanser hastalarına öncelik verilerek yapılacağının duyurulduğu, aynı zamanda ‘Göster Saçlarının Gücünü’ kampanyasının ikinci reklam filminin izlendiği etkinlikte reklam yüzleri Demet Özdemir ve Demet Işıl ile Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş ve Ayşe Arman konuşmacı olarak yer aldı.
Dünyanın bir numaralı* saç bakım markası Pantene, 28 Mart günü Feriye’de düzenlenen etkinlikte Pİ Kadın Kanserleri Derneği ile bir araya geldi. Türkiye’de Pantene tarafından gerçekleştirilen en büyük peruk bağışının deprem bölgesindeki kanser hastalarına öncelik verilerek yapılacağının duyurulduğu, aynı zamanda ‘Göster Saçlarının Gücünü’ kampanyasının ikinci reklam filminin izlendiği etkinlikte reklam yüzleri Demet Özdemir ve Demet Işıl ile Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş ve Ayşe Arman konuşmacı olarak yer aldı.

Kanserle mücadele eden kadınlara destek olmak amacıyla 2020 yılında Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile bir yola çıkan Pantene, 2023 yılında bu anlamlı iş birliğini sürdürdüğünü duyurmak ve 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası’nın hemen öncesinde bir kez daha “Birlikte Daha Güçlüyüz” demek için 28 Mart günü Feriye’de buluştu. 2020 yılından bu yana kadın kanserlerine ve erken tanının önemine dikkat çekmek amacıyla kemoterapi tedavisi sürecinde saçlarını kaybetmiş yüzlerce kadına peruk yardımında bulunulan proje, bu yıl da Pİ Derneği iş birliğiyle şimdiye kadar Pantene’in Türkiye’de gerçekleştirdiği en büyük peruk bağışı devam ediyor.

Pantene, peruk bağışı projesini depremzedelere öncelik vererek sürdüreceğini açıkladı!

Bugüne kadar yüzlerce kadının hayatına dokunan projenin devam ettiğini duyurmak amacıyla Ayşe Arman’ın moderasyonuyla gerçekleşen etkinlikte P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim ve Medya Direktörü Nesli Kılıçal, Marka Elçisi Demet Özdemir, Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş ve Kanser Savaşçısı Influencer Demet Işıl konuşmacı olarak yer aldı.

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim ve Medya Direktörü Nesli Kılıçal Pantene’in “Göster Saçlarının Gücünü” kampanyası ve devam eden peruk bağışı ile ilgili düşüncelerini ise şu şekilde açıkladı; “Marka Elçimiz Demet Özdemir ve Olimpik Boksör Buse Naz Çakıroğlu ile başladığımız yolculuğumuz şimdi de geçirdiği kanser ile mücadelesinde saçlarından güç alan, umudunu tüm takipçileriyle paylaşan Influencer Demet Işıl ile devam ediyor.  Saçın sadece güzellik demek olmadığını, her kadın için çok daha derin anlamlar taşıdığını bilerek hazırlanan kampanyamızda ise amacımız, güçlü saç hikayeleri bulunan kadınların hikayelerini paylaşarak tüm kadınlarımız için güç kaynağı olmak.”

Pantene Marka Elçisi Demet Özdemir 2020 yılında başlayan bu yolculuğun ilk adımlarından beri Pantene ile birlikte, “Göster Saçlarının Gücünü” kampanyasında da yer alan Marka Elçisi Demet Özdemir; “Pantene ve Pİ Kadın Kanserleri Derneği, güçlerini birleştirerek zorlu süreçlerden geçen birçok kadına gerçekleştirdiği peruk bağışları ile umut oldu. “Birlikte Daha Güçlüyüz” diyerek başladığımız bu iş birliğini güçlendiriyor ve beraber yeni bir yola çıkıyoruz. Deneyimleriyle herkese ilham veren güçlü kadın Demet Işıl ile hikayelerimizi anlatmaya devam ediyor, kanser hastalığı ve tedavi sürecinde herkes için örnek olan Demet Işıl’ın bana da ilham veren hikayesinin gücünü saçlarından alan tüm kadınlara da ilham olmasını diliyorum.” dedi.

Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş Pantene ile sürdürdükleri iş birliği ile alakalı düşüncelerini ve depremden etkilenen kadın kanser hastalarını peruk bağışında önceliklendireceklerini belirtti. Arzu Karataş ayrıca Pantene iş birliği hakkında görüşlerini şu şekilde ifade etti; “Gerçekleştirdiğimiz peruk bağışı ile kadınlarımıza moral ve umut desteği olmaya çalışıyoruz. Aynı Pantene gibi bizlerde saçlarımızın sadece güzellik demek olmadığının farkındayız. Özellikle kanser tedavisi sürecinde bir kadının güçlü hissetmeye ihtiyacı olduğunu kendi deneyimlerimden biliyorum. Saçlarımız kendimizi iyi hissettiren, sağlıklı olduğumuzu, bir savaştan galip çıktığımızı kanıtlayan ve zamanla gücümüz haline gelen birer parçamız.”

Son olarak söz alan isim ise Kanser Savaşçısı, Yazar ve Influencer Demet Işıl oldu. “Göster Saçlarının Gücünü” kampanyasının ikinci ayağında ilham verici hikayesini tüm izleyiciler ile paylaşan Demet Işıl konuşmasında kanser ve kemoterapi sürecinden şu sözler ile bahsetti; “Kemoterapi sonrası gerçekten en vurucu an kanser olduğunuzu öğrendiğiniz andan sonra saçlarınızı kaybetmeye başladığınız an. Hastalığın gerçeğiyle aynadaki aksinize bakarken yüzleşiyorsunuz. Moralinizi en yüksek tutmanız gereken süreçte bir darbe hissi yaşatıyor. Peruk o anlarda sadece kıl köklerinizi enfeksiyona karşı koruyarak değil aynı zamanda aynadaki aksinize bakmak için bir neden veren bir aksesuara dönüşüyor. Pantene ve Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği’nin peruk bağışını bu yılda sürdüreceğini duyurduğu bir etkinlikte yer almak benim için çok anlamlı. Çünkü yaşayamayan kimsenin anlayamayacağı bir süreçten geçen kanser hastaları için peruk o değişim sürecindeki gücünüz”

Türkiye’de şimdiye kadar Pantene tarafından yapılan en büyük peruk bağışı ile kemoterapi sürecinde saçlarını kaybetmiş yüzlerce kadın kendi saçlarına tekrar kavuşana kadar peruk desteği alacak, ayrıca bağışlarda öncelik deprem bölgesinde ikamet eden veya afet nedeniyle göç etmek zorunda kalmış kemoterapi tedavisi gören kadınlara öncelik verilecek.

Yorum yaz