İLAÇ ENDÜSTRİSİÖDÜLLERÖNE ÇIKAN HABERLERSOSYAL SORUMLULUK

“Sağlıklı Böbrek Sağlıklı Hayat” İstanbul Marketing Awards’tan ödül aldı

AstraZeneca Türkiye ve Hayat Su'yun koşulsuz destekleri ile Türk Nefroloji Derneği liderliğinde hayata geçirilen “Sağlıklı Böbrek Sağlıklı Hayat” projesi İstanbul Marketing Awards'ta ödüle layık görüldü.
AstraZeneca Türkiye ve Hayat Su’yun koşulsuz destekleri ile Türk Nefroloji Derneği liderliğinde hayata geçirilen “Sağlıklı Böbrek Sağlıklı Hayat” projesi İstanbul Marketing Awards’ta ödüle layık görüldü.

AstraZeneca Türkiye ve Hayat Su’yun koşulsuz katkıları ile Türk Nefroloji Derneği liderliğinde hayata geçirilen “Sağlıklı Böbrek Sağlıklı Hayat” projesi Türk iş dünyasındaki kurumların ve markaların, pazarlama süreçlerini dikkate alarak düzenlenen İstanbul Marketing Awards’ta “Ürün & Deneyim & Satış” kategorisinde, “Ortaklık Yoluyla Büyüme (Marka İş Birlikleri)” ödülünün sahibi oldu.

Proje kapsamında yayına alınan www.sagliklibobreksagliklihayat.com sitesinde böbrek hastalığı hakkında önemli bilgiler paylaşılırken ziyaretçiler burada yedi sorudan oluşan teste yanıt vererek böbreklerinin sağlık durumunu da öğrenebiliyor. Tüketicilerin bilinçlendirilmesine destek olmak üzere proje kapsamında geçtiğimiz aylarda Hayat Su şişelerinde ve damacanalarında yer alan özel boyunluklara tüketicileri bu siteye yönlendiren QR kodları yerleştirilmişti.

Ödül hakkında değerlendirmede bulunan AstraZeneca Türkiye Medikal Direktörü Dr. Deniz Ertürk Erem, “Böbrek hastalığı, önemli bir halk sağlığı sorunu. Böbrek, fonksiyonlarının yüzde 90’ını kaybettiğinde bile hiçbir semptom göstermeyebiliyor.[1] Bu nedenle erken teşhis böbrek hastalıklarının tedavisi açısından da önemli. Böbrek hastalığı hakkında doğru ve güncel bilgileri herkesle paylaşmayı, bu hastalıkların olumsuz etkilerini azaltmayı amaçladığımız ve erken teşhisin önemine dikkat çektiğimiz ve koşulsuz desteğimizle hayata geçirilen projenin bu ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yorum yaz