ÇEVRE BİLİNCİETKİNLİKFARKINDALIKÖNE ÇIKAN HABERLERSAĞLIKLI YAŞAMSOSYAL SORUMLULUKSPOR

Eczacıbaşı Dynavit ve Yuvam Dünya’dan iklim krizine dikkat çeken hareket 

Eczacıbaşı Dynavit, Yuvam Dünya Derneği’nin İklim Dostu Spor Hareketi’ne katıldı. 10 Mart’ta evinde Vakıfbank’ı ağırlayan turuncu beyazlı takım, maç öncesi ve sırasında iklim krizi ile mücadele için yapılan çalışmalara destek vermeye başladı.
Eczacıbaşı Dynavit, Yuvam Dünya Derneğinin İklim Dostu Spor Hareketine katıldı. 10 Martta evinde Vakıfbank’ı ağırlayan turuncu beyazlı takım, maç öncesi ve sırasında iklim krizi ile mücadele için yapılan çalışmalara destek vermeye başladı.

#BirGünArtıkBugün

Neslimizin hikayesi haline gelen iklim krizi her geçen gün etkisini artırarak göstermeye devam ediyor. Bu etkiler en fazla kırılgan gruplar üzerinde kendini gösteriyor. Kadınlar ve kız çocukları da bu kırılgan grupların başında geliyor. Öte yandan yüksek sıcaklıklar, kuraklık, besinlerin tükenen kaynaklardan dolayı eskisi kadar besleyici olmaması gibi nedenlerle iklim krizinin etkileri sporun ve sporcuların da geleceği için risk oluşturuyor.

Kurulduğu günden bu yana mücadele ettiği her kulvarda başarılarına katlamaya devam eden Eczacıbaşı Dynavit, hayata geçirdiği toplumsal farkındalık projeleriyle de ses getiriyor. Kadını ve kız çocuklarını güçlendirmeyi her zaman görev edinen turuncu beyazlı ekip, bu kez aynı zamanda sporun ve sporcunun geleceği için de iklim krizi ile mücadelede önemli bir yeri olan Yuvam Dünya iş birliği ile 10 Mart tarihinde karşılaştığı Vakıfbank maçıyla bu özel mücadeledeki yerini aldı. Sezon boyunca iklim krizine dikkat çekecek takım, “İklim Dostu Spor Hareketini başlattı.

Eczacıbaşı Dynavit maskotu Tiger da hareketin bir parçası oldu

Yuvam Dünya ve Eczacıbaşı Dynavitin iklim dostu spor hareketinde ise başrolda takımın sevilen maskotu Tiger bulunuyor. Takımın ve tribünün motivasyonunu her daim yükselten Tiger, Vakıfbank maçıyla birlikte iklim dostu spor hareketine özel hazırlanan formasını giydi. İklim krizi ile mücadele için de motivasyonu yükseltmeye başladı. Sahaya yerleştirdiği “İklim Krizi için Bir Gün Artık Bugün” sloganıyla beraber iklim krizine odaklanan Eczacıbaşı, sezon sonuna kadar farklı etkinliklerle sürecek olan bu hareketin sonunda Tigerin imzalı formasını açık arttırma ile satışa çıkararak geliri ile deprem bölgesindeki çocuklara Yuvam Dünya’nın “İklim Şampiyonları Eğitimi” verecek.

Yorum yaz