İLAÇ ENDÜSTRİSİNADİR HASTALIKLARÖNE ÇIKAN HABERLER

Humanis, nadir hastalıklar alanında yenilikçi adımlarla ilerliyor

Sektörün en hızlı büyüyen ilaç ve sağlık şirketi Humanis, XVII. Uluslararası Katılımlı Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi’nde ödüllü ürününün lansmanını gerçekleştirdi. Humanis'in yeni bir tedavi alanına girişini taçlandırdığı kongrede nadir hastalıklardan biri olan "Serebrotendinöz Ksantomatozis"in tedavisine yönelik sunduğu ürünü tanıtıldı. Humanis, artık nadir hastalıklar alanında da yerini aldığını duyurdu.
Sektörün en hızlı büyüyen ilaç ve sağlık şirketi Humanis, XVII. Uluslararası Katılımlı Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi’nde ödüllü ürününün lansmanını gerçekleştirdi. Humanis’in yeni bir tedavi alanına girişini taçlandırdığı kongrede nadir hastalıklardan biri olan “Serebrotendinöz Ksantomatozis”in tedavisine yönelik sunduğu ürünü tanıtıldı. Humanis, artık nadir hastalıklar alanında da yerini aldığını duyurdu.

İlaç ve sağlık şirketi Humanis, 2010 yılında sağlık sektörüne 200 milyon dolarlık bir yatırımla giriş yaparak, kısa sürede sektörün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri haline geldi. Pediyatri, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, kulak-boğaz-burun, dahiliye, enfeksiyon, gastroenteroloji, dermatoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, ortopedi ve acil gibi farklı alanlarda geniş bir ürün portföyüne sahip olan Humanis, 13’üncü Altın Havan Ödülleri‘nde önemli bir başarıya imza atarak nadir hastalıklar alanında da adını duyurdu.

Nadir hastalıklardan biri olan Serebrotendinöz Ksantomatozis‘in tedavisine yönelik sunduğu ürünüyle “Ürün Ödülü“nü kazanan Humanis, sağlık sektöründeki yenilikçi ve etkili yaklaşımıyla dikkatleri üzerine çekti. Serebrotendinöz Ksantomatozis, lipid metabolizmasının bozukluğu ile karakterize nadir bir hastalıktır ve genellikle sinir sistemi üzerinde ciddi etkilere sahiptir. Humanis’in sunduğu ürün, bu hastalığın yönetiminde önemli bir adım olarak kabul edilmektedir.

Humanis’ten Ödüllü Ürün Lansmanı

XVII. Uluslararası Katılımlı Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi, Humanis‘in nadir hastalıklar alanındaki başarısını gözler önüne serdi. Kongrede ödüllendirilen ürünün lansmanını gerçekleştiren Humanis, nadir hastalıklar alanına güçlü bir giriş yaptı.

Kongre, Çocuk Beslenme ve Metabolizma Derneği tarafından düzenlendi ve 28 Nisan-2 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya‘da gerçekleşti.  XVII. Uluslararası Katılımlı Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi, katılımcılarına kalıtsal metabolik hastalıklar alanında hem temel bilgilerin yer aldığı hem de tanı ve tedavideki en güncel konuların tartışıldığı kurslar, konferanslar, uydu sempozyumları ve panellerle dolu bir program sundu.

Humanis Yönetim Kurulu Üyesi ve Ticari Operasyonlar Genel Müdürü Dr. Yalçın Yaşin, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Humanis olarak, nadir hastalıkların tedavisinde önemli bir boşluğu doldurarak hastaların yaşam kalitesini artırmaya odaklanıyoruz. Ödüllü bir ürün ile yepyeni bir tedavi alanına giriş yapmak ve bu ürünü Türk tıbbının hizmetine sunmak bizim için büyük bir onur ve motivasyon kaynağıdır. Gelecekte de yenilikçi çözümlerimizle hastalara umut olmaya devam edeceğiz.”

Humanis’in nadir hastalıklar alanındaki başarısı, sağlık sektöründe önemli bir dönüşümün işareti olarak kabul ediliyor. Şirketin yenilikçi ve etkili yaklaşımı, hastaların yaşam kalitesini artırmak adına umut verici bir gelecek vaat ediyor.

 

Yorum yaz