İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYERÖNE ÇIKAN HABERLER

Gilead HIV İş Birimi Direktörlüğü’ne Banu Yeşilova atandı.

Dünyada 35’ten fazla ülkede faaliyet gösteren bilim şirketi Gilead’da Hepatoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Banu Yeşilova, HIV İş Birimi Direktörü olarak atandı.
Dünyada 35’ten fazla ülkede faaliyet gösteren bilim şirketi Gilead’da Hepatoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Banu Yeşilova, HIV İş Birimi Direktörü olarak atandı.

Sağlık sektöründe 22 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Banu Yeşilova, 2016 yılından beri Gilead’da hepatoloji, infeksiyon ve HIV alanlarında Kıdemli Ürün Müdürü, Satış Müdürü ve İş Birim Direktörü olarak çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Kariyerine 2002 yılında Sanovel’de satış temsilcisi olarak başlayan Yeşilova, 2006 yılında Novartis’e geçti ve 10 yıl süresince onkoloji ve hematoloji alanlarında satış temsilcisi, ürün müdürü ve kıdemli ürün müdürü olarak farklı görevlerde bulundu. Mayıs 2024 itibarıyla Gilead HIV İş Birimi Direktörü olarak çalışmayı sürdüren Yeşilova, aynı zamanda Gilead Türkiye Yönetim Kurulu’nda da yer almaya devam edecek.

2002 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olan Yeşilova, aynı üniversitenin İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nden MBA derecesine de sahip.

Gilead, yaşamı tehdit eden hastalıklara karşı yenilikçi tedavi yöntemleri geliştiriyor. 2007 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Gilead, 60 milyon dolarlık yerelleşme yatırımıyla portföyündeki en yeni Hepatit B tedavisini ve en yenilikçi HIV ilaçlarını Türkiye’de üretmeye başladı. Gilead, klinik çalışmalarla birlikte ülkemizde son 6 yılda 7.2 milyon dolar değerinde Ar-Ge desteği sağladı. Türkiye, yerel üretim yatırımlarıyla Almanya, Kanada ve İrlanda’dan sonra Gilead’ın yenilikçi tedavilerini ürettiği 4. üretim ülkesi oldu.

Yorum yaz