FARKINDALIKİŞ DÜNYASISOSYAL SORUMLULUK

Çalışanlara yönelik bir örnek proje daha: “Önce İnsan!”

Çalışanlara yönelik bir örnek proje daha: "Önce İnsan!"

Digidea

ÖRNEK PROJE…

Panasonic Life Solutions Türkiye, çalışan odaklı yaklaşımları ile örnek olmayı sürdürüyor. İnsan odaklı yaklaşımlarla daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunma hedefi için faaliyet gösteren ve çalışan mutluluğu konusunda ise bu güne kadar birçok fark yaratan uygulamaya imza atan Panasonic Life Solutions Türkiye, Covid-19 Salgını döneminde de çalışanlarına yönelik örnek projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.
Çalışanlarımız ve ailelerinin sağlıklı yaşam konusunda desteklenmesine önem vermekteyiz

İnsan kaynakları ve çalışan motivasyonu konusunda fark yaratan uygulamaları ile dikkat çeken Panasonic Life Solutions Türkiye, Covid-19 salgın döneminde de bu kapsamdaki projelerine hız kesmeden devam ediyor. Tesislerinde aldığı tedbirler sonucunda, ülkemizde TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazanan sayılış kuruluşlardan birisi olan sektörünün öncü şirketi, çalışanları için hayata geçirdiği örnek yaklaşımlar ile “Önce İnsan” ilkesini yaşatmaya devam ediyor.

Panasonic Life Solutions Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mutlu Kutlu “Salgının ortaya çıktığı ilk günlerden itibaren dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri yakından takip ederek, “Önce İnsan” ilkesi ile çalışanlarımızın sağlık ve güvenliği için tesislerimizde birçok tedbiri hayata geçirmiş bulunuyoruz. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda uygulamaya aldığımız bu önlemler kapsamında, TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazanan sayılı kuruluşlardan birisi olduk. Tedbirlerin salgına karşı doğru davranışlarla daha da etkili hale gelmesini sağlamak içinse çalışanlarımıza yönelik birçok kurum içi aktivite ve iletişim uygulamasını hayata geçiriyoruz” dedi.

Ailelerin sağlıklı yaşamına destek olacağız

Mutlu Kutlu sözlerine şöyle devam etti: “Covid-19 Salgınına karşı tedbirler kapsamındaki tüm bu çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlıklı yaşam konusunda desteklenmesine de büyük önem vermekteyiz. Bu kapsamda, çalışanlarımızın aileleri ile birlikte katılım sağlayabileceği on-line “Sağlıklı Yaşam Seminerleri” projesini hayata geçirmiş bulunuyoruz. Pandemi döneminde kişisel tedbirlerin öneminden, kış hastalıklarından korunmaya, sağlıklı beslenmeden, on-line diyetisyen hizmetine kadar seminer mevcut. Böylece birçok konuda çalışanlarımız ve ailelerinin sağlıklı yaşamına destek olacağız.”

Başka çalışmalara da değinen Kutlu; “Ayrıca, çalışanlarımız ve ailelerinin alışveriş için kalabalık ortamlara girmesini en aza indirgemek istiyoruz. Onlara destek olmak amacıyla tüm çalışanlarımıza “Gıda Paketi” desteği sunmuş bulunuyoruz. Panasonic Life Solutions Türkiye olarak, bizler; bir taraftan üretim sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Diğer taraftan salgına karşı önlemler noktasında ideal koşulların sağlanması için yoğun çaba sarf ediyoruz. İnsan ve insan sağlığı konusundaki hassasiyetimizi sürdürmekteyiz” dedi.

Kutlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu yaklaşımımızın bir sonucu olarak da, Covid-19 ile mücadelede hayatını kaybeden kahraman sağlık çalışanlarının çocukları için Türk Eğitim Vakfı’nın oluşturduğu “TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonuna, destek sağlamış bulunuyoruz. Bu yıl, paydaşlarımızın yeni yılını bu kapsamda hazırlanan sertifikalar eşliğinde kutlayacağız. İnsanlığın bu zorlu sürecin üstesinden gelmesi ve sağlıklı, güzel günlere yeniden kavuşmamızı dilerim.”

Yorum yaz