İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Ayçın Oğuz, Astellas İlaç Türkiye Satış Direktörü oldu!

Ayçın Oğuz, Astellas İlaç Türkiye Satış Direktörü oldu!

Medikal, Kreatif, Teknolojik, Sağlıklı Fikirler

ASTELLAS İLAÇ TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ ATAMALAR

Hastaların geleceğini değiştiren ve “karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik” ilaçlar üretmeye odaklanan Astellas İlaç’ın yönetim ekibinde önemli atamalar gerçekleşti. Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü Ayçın Oğuz, Satış Direktörü olarak atanırken; Nilay Süoğlu Astellas İlaç Türkiye’nin yeni Pazarlama Direktörü oldu. Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran, Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi ederken; Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına liderlik eden Ayşe Bozkurt Özgüven, yönetim ekibine katılarak Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü oldu.

Ayçın Oğuz, Astellas İlaç Türkiye Satış Direktörü oldu

2016 yılından beri Astellas İlaç Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak pazarlama, kongre ve etkinlik ekiplerinin liderliğini başarıyla yürüten Ayçın Oğuz, satış direktörlüğü görevine atandı.

1999 yılında ilaç tanıtım uzmanı olarak sektöre başlayan Ayçin Oğuz, bugüne kadar Sanofi, Nobel İlaç ve Thea Pharma gibi çok uluslu ve jenerik firmalarda geniş bir terapötik alan skalasında, farklı yaşam eğrilerinde markaları ve ekipleri yönetti. İTÜ Kimya Mühendisliği’nden mezun olan Ayçin Oğuz, Boğaziçi Üniversitesi ve INSEAD’dan çeşitli sertifikalar almıştır.

Astellas hakkında

Astellas İlaç, inovatif bilimi hastalar için değere dönüştürmek amacıyla sağlıkta değişimin ön saflarında yer alan küresel bir ilaç şirketidir. Astellas, 1894 yılında kurulan Fujisawa ile 1923 yılında kurulan Yamanouchi şirketlerinin 2005 yılında birleşmesiyle kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Japonya’dadır ve dünya çapında 70’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Astellas Türkiye’de, faaliyete başladığı 2008 yılından bu yana kararlı bir şekilde büyümektedir. Dünya genelinde 16.000’den fazla çalışanı olan Astellas, Türkiye’de Onkoloji, Transplantasyon, Üroloji ve Enfeksiyon Hastalıkları alanlarında tedavi seçenekleri sunmaktadır. Astellas, Türkiye’deki hastaların bu tedavi alanlarında yer alan tüm mevcut ve inovatif ürünlere erişim sağlamalarını amaçlamaktadır.

Yorum yaz