İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Nilay Süoğlu, Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü oldu

Nilay Süoğlu, Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü oldu

Medikal, Kreatif, Teknolojik, Sağlıklı Fikirler

ASTELLAS İLAÇ TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ ATAMALAR

Hastaların geleceğini değiştiren ve “karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik” ilaçlar üretmeye odaklanan Astellas İlaç’ın yönetim ekibinde önemli atamalar gerçekleşti. Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü Ayçın Oğuz, Satış Direktörü olarak atanırken; Nilay Süoğlu Astellas İlaç Türkiye’nin yeni Pazarlama Direktörü oldu. Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran, Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi ederken; Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına liderlik eden Ayşe Bozkurt Özgüven, yönetim ekibine katılarak Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü oldu.

Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü, Nilay Süoğlu oldu

İlaç sektöründe başarılı bir geçmişe ve deneyime sahip olan Nilay Süoğlu, Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü oldu. 15 yılı aşkın profesyonel kariyeri boyunca Süoğlu, Pfizer, Novartis ve Abdi İbrahim gibi ilaç firmalarında farklı rollerde artan sorumluluklarla çalıştı ve derin bir deneyim kazandı. Süoğlu son olarak, Pfizer’de onkoloji portföyünden sorumlu pazarlama mükemmelliği lideri ve Türkiye’deki onkoloji biyobenzer ürünlerden sorumlu biyobenzer ürünler lideri olarak görev yaptı.

Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Süoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA derecesine sahiptir. London School of Economics, Solvay Business School, Sabancı Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nde pazarlama, iş yönetimi ve liderlik üzerine çeşitli sertifika programlarına katılmıştır. Buna ek olarak, sertifikalı bir koçtur.

Astellas hakkında

Astellas İlaç, inovatif bilimi hastalar için değere dönüştürmek amacıyla sağlıkta değişimin ön saflarında yer alan küresel bir ilaç şirketidir. Astellas, 1894 yılında kurulan Fujisawa ile 1923 yılında kurulan Yamanouchi şirketlerinin 2005 yılında birleşmesiyle kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Japonya’dadır ve dünya çapında 70’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Astellas Türkiye’de, faaliyete başladığı 2008 yılından bu yana kararlı bir şekilde büyümektedir. Dünya genelinde 16.000’den fazla çalışanı olan Astellas, Türkiye’de Onkoloji, Transplantasyon, Üroloji ve Enfeksiyon Hastalıkları alanlarında tedavi seçenekleri sunmaktadır. Astellas, Türkiye’deki hastaların bu tedavi alanlarında yer alan tüm mevcut ve inovatif ürünlere erişim sağlamalarını amaçlamaktadır.

Yorum yaz