İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Sanem Karan Duran, Astellas Etik ve Uyum Direktörü oldu

Sanem Karan Duran, Astellas Etik ve Uyum Direktörü oldu

Medikal, Kreatif, Teknolojik, Sağlıklı Fikirler

ASTELLAS İLAÇ TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ ATAMALAR

Hastaların geleceğini değiştiren ve “karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik” ilaçlar üretmeye odaklanan Astellas İlaç’ın yönetim ekibinde önemli atamalar gerçekleşti. Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü Ayçın Oğuz, Satış Direktörü olarak atanırken; Nilay Süoğlu Astellas İlaç Türkiye’nin yeni Pazarlama Direktörü oldu. Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran, Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi ederken; Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına liderlik eden Ayşe Bozkurt Özgüven, yönetim ekibine katılarak Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü oldu.

Sanem Karan Duran, Astellas Etik ve Uyum Direktörü oldu

2016 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye’de Medikal Departman – Farmakovijilans Bölümünde Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran, terfi alarak Astellas Türkiye Etik ve Uyum Direktörü oldu.

15 yılı aşkın ilaç endüstrisi deneyimine sahip olan Duran, daha önce Sağlık Bakanlığı’nda farmakovijilans uzmanı olarak görev aldı ve T.C. Sağlık Bakanlığı müfettişliği yaptı. Duran bu görevlerin ardından kariyerine, Eczacıbaşı ve Lundbeck gibi ilaç şirketlerinde devam etti. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Sanem Karan Duran, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde yüksek lisans derecesine sahiptir.

Astellas hakkında

Astellas İlaç, inovatif bilimi hastalar için değere dönüştürmek amacıyla sağlıkta değişimin ön saflarında yer alan küresel bir ilaç şirketidir. Astellas, 1894 yılında kurulan Fujisawa ile 1923 yılında kurulan Yamanouchi şirketlerinin 2005 yılında birleşmesiyle kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Japonya’dadır ve dünya çapında 70’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Astellas Türkiye’de, faaliyete başladığı 2008 yılından bu yana kararlı bir şekilde büyümektedir. Dünya genelinde 16.000’den fazla çalışanı olan Astellas, Türkiye’de Onkoloji, Transplantasyon, Üroloji ve Enfeksiyon Hastalıkları alanlarında tedavi seçenekleri sunmaktadır. Astellas, Türkiye’deki hastaların bu tedavi alanlarında yer alan tüm mevcut ve inovatif ürünlere erişim sağlamalarını amaçlamaktadır.

Yorum yaz