İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Sanofi, uluslararası ölçekte en kararlı hareket eden şirketlerden!

VAT02 Cohort 2 adlı Faz 3 çalışmasında, Sanofi-GSK yeni nesil aşı adayı (aşıdan sonraki 15’inci günde) çok sayıda varyanta karşı antikor düzeyinde önemli bir artış sağladı.
Sanofi, uluslararası derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) tarafından sürdürülebilirlik konusunda en kararlı hareket eden şirketlerden biri olarak kabul edildi. Değerlendirme kapsamında, dünya genelindeki şirketlerin sürdürülebilirlik performansları Çevresel, Sosyal ve Yönetimsel (ÇSY) puanlama metodolojisi ile derecelendirildi.

Sanofi, sağlam temellere dayanan sürdürülebilirlik politikası, riskler ve fırsatlar konusundaki farkındalığı, uzun vadeli riskleri öngörme ve bunlara uyum sağlama kapasitesiyle ÇSY değerlendirmesinde 100 üzerinden 86 puan aldı. Sanofi’nin layık görüldüğü bu puan dünya çapında tüm sektörlerdeki alınmış en yüksek puanlardan biri oldu. Sanofi aynı zamanda, S&P’nin ÇSY puanlama metodolojisi ile değerlendirilen ilk büyük biyoteknolojik ilaç şirketi olma özelliğini taşıyor.

Değerlendirmede Sanofi’nin Sosyal Etki Profili, topluluklar kategorisinde ‘lider’ olarak derecelendirildi. Sanofi bu liderliği, en düşük gelir düzeyine sahip 40 ülkedeki hastaların temel sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan ve geniş tedavi alanlarını kapsayan 30 ilacı bu ülkelere ulaştıran küresel sağlık birimi ile elde etti. Raporda ayrıca Sanofi’nin çocuk felci, uyku hastalığı ve sıtma gibi bulaşıcı hastalıkları ortadan kaldırma taahhüdü de belirtildi.

Sanofi, S&P’nin değerlendirmesinde özellikle hassas topluluklarda ilaçlara erişim konusundaki kararlılığıyla öne çıkıyor. “Tüm coğrafyalarda sağlık hizmetlerinde artan zorlukları ve eşitsizlikleri” işaret eden araştırma, en yoksul ülkelerde temel ilaç ihtiyaçlarını karşılayan ve kâr amaçlı olmayan küresel bir birimin oluşturulmasını “Sanofi’nin farklılaştığı önde gelen alanlardan biri” olarak tanımladı.

Yorum yaz