FİKİR LİDERLERİ DERGİSİİLAÇ ENDÜSTRİSİNADİR HASTALIKLAR

Trispera, nadir hastalıklar çözümlerini Fikir Liderleri’ne anlattı!

İlaç ve sağlık sektörü yayıncılığında önemli bir boşluğu dolduran ve bu alanda çok kısa bir sürede kendisine hatırı sayılır bir yer edinen Fikir Liderleri Dergisi’nin Mart sayısı yayımlandı. Ana dosya konusu Nadir Hastalıklar olan yeni sayıda, TİTCK, TÜBİTAK, AIFD gibi önemli kurumların yöneticileri, hasta derneklerinin ve uzmanlık derneklerinin yöneticileri ve akademisyen hekimlerin yanında Türkiye’de bu alanda faaliyetleri olan ulusal ve global ilaç firmalarının üst düzey yöneticileri de yer aldı. Ayrıca ilaç endüstrisinden ilham veren röportajları da sayfalarına taşıyan Fikir Liderlerleri Dergisi, geniş bir okuyucu kitlesi tarafından her geçen gün artan ilgiyle takip ediliyor. Özgün içerik ve grafik tasarımının yanı sıra her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden, alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi, yeni sayısında Trispera Pharma Solutions Kurucusu ve İdari Direktörü Dr. Kıvanç Öztüzün’ü konuk etti. “Trispera olarak nadir hastalıklar öncelikli motivasyon alanımız ve bu alanda farkındalık oluşturmak önde gelen arzumuzdur” açıklamasında bulunan Dr. Kıvanç Öztüzün, Trispera’nın nadir hastalıklar alanında faaliyet gösteren ilaç firmalarına sunduğu çözümler, iş birliklerine yaklaşımı, hedefleri ve farkındalık çalışmaları gibi konular hakkında ayrıntılı bilgiler verdi; merak edilen pek çok soruyu yanıtladı.
İlaç ve sağlık sektörü yayıncılığında önemli bir boşluğu dolduran ve bu alanda çok kısa bir sürede kendisine hatırı sayılır bir yer edinen Fikir Liderleri Dergisi’nin Mart sayısı yayımlandı. Ana dosya konusu Nadir Hastalıklar olan yeni sayıda, TİTCK, TÜBİTAK, AIFD gibi önemli kurumların yöneticileri, hasta derneklerinin ve uzmanlık derneklerinin yöneticileri ve akademisyen hekimlerin yanında Türkiye’de bu alanda faaliyetleri olan ulusal ve global ilaç firmalarının üst düzey yöneticileri de yer aldı. Ayrıca ilaç endüstrisinden ilham veren röportajları da sayfalarına taşıyan Fikir Liderlerleri Dergisi, geniş bir okuyucu kitlesi tarafından her geçen gün artan ilgiyle takip ediliyor.

Özgün içerik ve grafik tasarımının yanı sıra her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden, alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi, yeni sayısında Trispera Pharma Solutions Kurucusu ve İdari Direktörü Dr. Kıvanç Öztüzün’ü konuk etti. “Trispera olarak nadir hastalıklar öncelikli motivasyon alanımız ve bu alanda farkındalık oluşturmak önde gelen arzumuzdur” açıklamasında bulunan Dr. Kıvanç Öztüzün, Trispera’nın nadir hastalıklar alanında faaliyet gösteren ilaç firmalarına sunduğu çözümler, iş birliklerine yaklaşımı, hedefleri ve farkındalık çalışmaları gibi konular hakkında ayrıntılı bilgiler verdi; merak edilen pek çok soruyu yanıtladı. Röportajdan satır başları şöyle:

“İlaç firmalarına araştırma, stratejik planlama, konumlandırma, pazarlama ve sosyal sorumluluk projelerinin tasarlanmasında çözümler sağlıyor; Türkiye ve Orta Doğu’da hekimlerin nadir hastalıklar farkındalığını artırmak ve dolaylı olarak bu sayede hastaları en güncel tedavilerle buluşturabilmek için çalışıyoruz.”
“Dijital sağlık uygulamalarının bildiğimiz medikal dünyayı baştan sona değiştireceğine inanıyoruz. Nadir hastalık taşıyan bireylerin ve bu alandaki kurum ve kuruluşların yararına medikomarketing projeler geliştirmenin ötesinde, devrim niteliğinde dijital uygulamalar geliştirmek hedeflerimiz arasında ön sıralarda bulunuyor.”
“Kuruluşumuzdan bu yana hedeflerimize yönelik yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz. Yurt içi ve yurt dışında yeni iş ortaklıklarına ve toplumsal fayda yaratacak proje iş birliklerine gitmeyi öncelikli hedef olarak belirledik.”
“Farkındalık yaratma hususunda yürüttüğümüz projelerden belki de en önemlisinin Gene2info ile birlikte gerçekleştirdiğimiz “Nadir Hastalıklar Blogu” projesi olduğuna inanıyorum. Nadir Hastalıklar Blogu, hekimlerin en güncel ve önemli nadir hastalık makalelerini takip edebilmesini sağlayan bir platform ve Trispera bu platformun içerik partneridir. Ayrıca Trispera sosyal medya hesaplarımızı takip eden ve büyük çoğunluğu hekim ve ilaç endüstrisi profesyonellerinden oluşan bir topluluğumuz mevcut. Sosyal medya aracılığıyla hekim ve ilaç sektörü temsilcileri arasında nadir hastalıklar farkındalığını arttırmak amacıyla çeşitli bilgilendirici gönderileri ve güncel haberleri düzenli olarak paylaşmaktayız.”

Trispera Pharma Solutions Kurucusu ve İdari Direktörü Dr. Kıvanç Öztüzün’ün röportajını ve Fikir Liderleri Dergisinin tamamını okumak için; etik değerlerine, kanunlara ve uyum kurallarına sıkı sıkıya bağlı hareket eden Fikir Liderleri Dergisi’nin ücretsiz abonelik linkinden, önce kayıt olup sonra giriş yapabilir; aynı zamanda daha önce yayımlanmış tüm sayılarına da ulaşabilirsiniz.

Fikir Liderleri Dergisi 3 ayda bir yayımlanıyor ve tamamı sadece hekimler ile sağlık profesyonellerine ve bürokratlarına ücretsiz ulaştırılıyor.

Yorum yaz