İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYER

Lilly Türkiye’de üst düzey atama!

Lilly Türkiye'nin bu yılki Gönüllülük Günü çalışmalarını değerlendiren Lilly İlaç Kurumsal İlişkiler Direktörü Bahar Emeksizoğlu Pıcak görüşlerini şöyle paylaştı: “Her yıl, dünya çapında 65'ten fazla ülkedeki Lilly çalışanları, Lilly Gönüllülük Günü aracılığıyla dünyanın dört bir yanında gönüllü olarak çalışıyor. 15. yıldönümümüzde Türkiye'de  KAÇUV ve GETEM ile gönüllülük faaliyetleri gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Uzun dönemli sosyal etki yaratmak ve dünya genelinde sağlıklı yaşamları, sağlıklı zihinleri ve sağlıklı toplumları teşvik etmek için anlamlı fırsatlar yaratmaya devam edeceğiz.”
Lilly İlaç’ta  gerçekleşen yeni atama ile Bahar Emeksizoğlu Pıcak, Lilly Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü pozisyonunda göreve başladı.

Bahar Emeksizoğlu Pıcak kimdir?
Bahar Emeksizoğlu Pıcak, 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Mühendisliği bölümünden ve 2006 yılında çift anadal kapsamında İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2008 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Pıcak; Eczacıbaşı-Baxter, Abbott, Abbvie ve AstraZeneca gibi global ilaç firmalarında ruhsatlandırma, pazar erişim ve fiyatlandırma fonksiyonlarında liderlik etti. 2015 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de Ruhsatlandırma Müdürü ve Sağlık Ekonomisi ve Pazar Erişim Müdürü olarak farklı görevler üstlenen Bahar Emeksizoğlu Pıcak, 2021 yılında ek sorumluluk olarak AstraZeneca Ortadoğu ve Afrika bölgesi Pazar Erişim Yetkinlikleri Lideri rolünü üstlendi.

Bahar Emeksizoğlu Pıcak, Lilly Türkiye’de gerçekleşen atama ile Kurumsal İlişkiler Direktörü ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

Yorum yaz