EĞİTİMFARKINDALIKİLAÇ ENDÜSTRİSİÖNE ÇIKAN HABERLERSOSYAL SORUMLULUKSTK

Menarini Türkiye deprem bölgesine verdiği sürdürülebilir desteğe devam ediyor

Menarini Türkiye, Şubat ayında meydana gelen ve Türkiye’de 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrası bölgeye yönelik desteğini devam ettiriyor. Depremden etkilenen üniversite öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla Menarini Türkiye Burs Fonu'nu hayata geçiren firma, Türk Eğitim Vakfı (TEV) bünyesinde açtığı bu fonla vakıf tarafından belirlenen üniversite öğrencilerinin eğitim masraflarını karşılıyor. Burslar, kendisi veya ailesi depremden etkilenen öğrencileri kapsıyor.
Menarini Türkiye, Şubat ayında meydana gelen ve Türkiye’de 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrası bölgeye yönelik desteğini devam ettiriyor. Depremden etkilenen üniversite öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla Menarini Türkiye Burs Fonu’nu hayata geçiren firma, Türk Eğitim Vakfı (TEV) bünyesinde açtığı bu fonla vakıf tarafından belirlenen üniversite öğrencilerinin eğitim masraflarını karşılıyor. Burslar, kendisi veya ailesi depremden etkilenen öğrencileri kapsıyor.

Menarini Türkiye, Şubat ayında meydana gelen ve Türkiye’de 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrası bölgeye yönelik desteğini Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğiyle devam ettiriyor.

Depremin yaşandığı dönemde Menarini Group, dünya genelinde çalışanlarının katıldığı bir bağış kampanyası oluşturarak bölgeye maddi destek sağlarken, Menarini Türkiye ise; Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu vasıtası ile deprem bölgesindeki vatandaşların acil ve öncelikli ihtiyaçlarına yönelik ilaç yardımlarını deprem bölgelerine ulaştırmıştı.

Menarini Türkiye bu desteklerinin yanı sıra bölgedeki gençlerin eğitimlerinin aksamaması için katkı sağlamaya devam ediyor. Depremden etkilenen üniversite öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla Menarini Türkiye Burs Fonu’nu hayata geçiren firma, Türk Eğitim Vakfı (TEV) bünyesinde açtığı bu fonla vakıf tarafından belirlenen üniversite öğrencilerine burs desteği sağlıyor. Burslar, kendisi veya ailesi depremden etkilenen öğrencileri kapsıyor.

“Deprem bölgesindeki gençlerin eğitimlerine destek olmayı hedefledik”

Menarini Türkiye Genel Müdürü Cenk Balcı yaptığı açıklamada “Yaşadığımız felaketin acılarını sadece 11 ilimizde değil, tüm Türkiye olarak hepimiz yüreğimizde hissettik. Türk halkının acısını derinden paylaşmaktayız. Deprem sonrası toparlanma sürecindeki desteğin sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz. Bu süreçte bölgedeki insanlarımızın unutulmamasının ve bölgeye desteklerin devam etmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle böylesi büyük bir felaket sonrası bölgedeki gençlerimizin eğitimlerinin aksamaması için Menarini Türkiye olarak Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliği ile bir eğitim bursu fonu oluşturarak depremden etkilenen gençlerin eğitimlerine destek olmayı hedefledik. Menarini Türkiye olarak bölgeye ilave destek sağlayabileceğimiz alanlara yönelik ekiplerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

“Eğitim her koşulda devam etmeli”

Türk Eğitim Vakfı’nın 56 yıldır eğitimde fırsat eşitliği için sürdürdüğü çalışmaların, ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketinin ardından katlanarak devam ettiğini belirten TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ise “Gençlerimizin eğitimleri, umutları, hayalleri yarıda kalmasın diye tüm imkânlarımızı seferber etmeyi sürdürüyoruz. Eğitim her koşulda devam etmeli diyerek, Menarini Türkiye gibi eğitim dostu kurumların özellikle afet sonrası uzun soluklu ve sürdürülebilir desteklerinin çok önemli olduğunun bir kez daha altını çiziyoruz. Aydınlık gençlerimizin eğitim yolculuğuna katkıları için Menarini Türkiye’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorum yaz