İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYERÖNE ÇIKAN HABERLER

Menarini Türkiye’den globale direktör ataması

Müşteri ürünü kullanmış efendim; kullanılmış ürünü bize geri göndermiş; kanunen buna hakkı var mıdır? Destekleriniz çok değerli olacak. Bir kez daha değerlendirilmesini rica ediyoruz.
Menarini Türkiye Satınalma Direktörü Zahide Yenihayat, Global Satınalma Departmanına “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” ve “Türkiye ve META Bölge Satınalma Direktörü” olarak atandı.

Dünyanın önde gelen ilaç firmalarından biri olan Menarini, Türkiye’den global atamalara devam ediyor. İlaç sektöründe 35 yıla yakın güçlü bir tecrübeye sahip olan Zahide Yenihayat, Global Satınalma Organizasyonuna “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” olarak atandı. Zahide Yenihayat yeni görevinin yanı sıra vekaleten “Türkiye ve META Bölge Satınalma Direktörü” rolünü de üstlenecek. 

İlaç sektörü kariyerine 1989 yılında adım atan ve yıllar içerisinde geniş deneyimler elde eden Yenihayat, güçlü satınalma ekipleri oluşturma, dijital dönüşümü destekleme, kaynak bulma stratejisi geliştirme konularında yüksek bir deneyime sahip. Dijital projelerin uygulanması da dahil olmak üzere satınalma süreçlerinin optimize edilmesi alanlarında başarılı çalışmalar yaptı.

Yenihayat, aynı zamanda ekip liderliği, değişim yönetimi, proje yönetimi, lojistik stratejiler geliştirme, kategori yönetimi, sözleşme yaşam döngüsü yönetimi, paydaş iletişimi, müzakere, tedarik zinciri süreçleri ve ithalat süreçleri gibi çeşitli alanlarda uzmanlığa sahip.

Tüm bu bilgi birikimi ve deneyimi ile Yenihayat; başarılı kariyerine “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” ve vekaleten “Türkiye ve META Bölge Satınalma Direktörü” olarak devam edecek.

Zahide Yenihayat, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat bölümünden mezun olmuştur.

Yorum yaz