İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Dr. Pelin İncesu, AstraZeneca Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı oldu.

Dr. Pelin İncesu, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerden oluşan Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde AstraZeneca’nın stratejisini ve operasyonlarını yönetecek. Dr. İncesu, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde yer alan Gelişmekte Olan Pazarlar başta olmak üzere tüm bölgede AstraZeneca’nın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve yüksek performanslı ekipler geliştirmekten sorumlu olacak.

Uzmanlığını psikiyatri dalında yapmış bir tıp doktoru olan Dr. İncesu, ilaç endüstrisinde uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip. Kariyerine Roche İlaç’ta medikal yönetici olarak başlayan Dr. İncesu burada pazarlama, medikal, pazar erişim, tıbbi ilişkiler, dış ilişkiler ve ticari fonksiyonlarda çeşitli sorumluluklar üstlendi. 2000 yılında Türkiye ekibinin bir parçası olarak AstraZeneca’ya katılan Dr. İncesu, 2014-2017 yılları arasında AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı olarak görev aldı.

2017 yılında Uluslararası Pazarlar Ticari Stratejisi Başkan Yardımcısı olarak atanan Dr. İncesu AstraZeneca’nın Uluslararası Liderlik Ekibi’nin bir üyesi oldu. Dr. İncesu, bu görev kapsamında, Uluslararası Pazarlar’daki 75’ten fazla ülkenin stratejilerine öncülük ederken birçok gelişim programı da sundu.