İLAÇ ENDÜSTRİSİSAĞLIK

Melis Aslanağı, Menarini Türkiye, Orta Doğu ve Afrika İK Direktörü oldu

Melis Aslanağı, Menarini Türkiye, Orta Doğu ve Afrika İK Direktörü oldu

Medikal, Kreatif, Teknolojik, Sağlıklı Fikirler

MENARİNİ İLAÇ’TAN ÜST DÜZEY ATAMA

Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Türkiye’ye bağlandı  

Türkiye’nin ilk ilaç firması İbrahim Etem-Menarini’de 2017 yılından bu yana insan kaynakları direktörü olarak görev yapan Melis Aslanağı’nın sorumlulukları arttı. Aslanağı, Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin de sorumluluğunu alarak üst düzey bir uluslararası göreve atandı.

140 ülkede 17.600’den fazla çalışanıyla faaliyet gösteren İtalya’nın en büyük ilaç firması Menarini’de gerçekleştirilen bu yapılanmayla Orta Doğu ve Afrika bölgeleri Türkiye’ye bağlandı. Menarini Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İK Direktörü olarak görev yapacak Melis Aslanağı tüm İK operasyonlarının yönetiminden sorumlu olacak.

3 kıtada 36 ülkenin sorumluluğunu üstleneceği için duyduğu heyecanı dile getiren Melis Aslanağı: “İbrahim Etem-Menarini olarak insan odaklı çalışmalarımız sayesinde şirketimize değer yaratacak stratejiler geliştirmeye devam ediyoruz. İnsan için değer yaklaşımımızı tüm süreçlerimizin odağında tutarak bu başarıyı yakaladığımızı düşünüyorum. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz bu başarılı çalışmaları şimdi yeni bölgelere taşıma şansı bulmak da oldukça mutluluk verici. Yeni görevlendirmeyle birlikte ekibimizle birlikte üç bölge için değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Melis Aslanağı kimdir?

Melis Aslanağı, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, master eğitimini ise New York Üniversitesi Organizasyonel Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Aynı zamanda Üst Düzey Gestalt Yönetici Koçluğu ve Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu sertifikalarına sahip. İş hayatına ilk olarak 1996 yılında atılan Aslanağı, 20 yılı aşkın süredir dayanıklı tüketim, servis, telekom, ilaç ve finansal hizmetler gibi farklı sektörlerde insan kaynakları yönetimi, liderlik gelişimi, koçluk, organizasyonel yapılanma, değişim yönetimi, yetenek yönetimi, çalışan bağlılığı ve fonksiyonlar arası iç iletişim yönetimi alanlarında orta ve üst düzey yöneticilik olmak üzere birçok aktif görevde yer aldı. Melis Aslanağı, İbrahim Etem-Menarini ailesine 2017 yılında Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak katılmıştı.

Melis Aslanağı bu atama ile Eylül ayından itibaren Menarini Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge İnsan Kaynakları Direktörlüğü pozisyonunu üstlendi.