İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Bayer Türkiye’de üst düzey atama!

Bayer Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Daha önce Asya Pasifik bölgesinde İlaç/Radyoloji Ticari Operasyonları Başkanı olarak görev yapmakta olan Per Edlund, Bayer İlaç Türkiye ve İran Ülke Grubu Başkanı olarak atandı. Edlund, Mayıs 2022 itibarıyla görevine başlayacak. 2019 yılından beri bu görevi yürüten Ingrid Drechsel ise emekliye ayrıldı. Stockholm Üniversitesi Ekonomi ve İşletme mezunu olan ve yine aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Per Edlund; Bayer’e 2006 yılında katıldı. 16 yıldır Bayer’de çalışmakta olan Per Edlund, daha önce İskandinavya, Avrupa Birliği, Kanada, EMEA ve Asya Pasifik bölgelerinde farklı görevlerde rol aldı. En son Asya Pasifik bölgesinde İlaç/Radyoloji Ticari Operasyonları Başkanı olarak görev yapmakta olan Per Edlund, Bayer İlaç Türkiye ve İran Ülke Grubu Başkanı olarak atandı.
Bayer Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Daha önce Asya Pasifik bölgesinde İlaç/Radyoloji Ticari Operasyonları Başkanı olarak görev yapmakta olan Per Edlund, Bayer İlaç Türkiye ve İran Ülke Grubu Başkanı olarak atandı. Edlund, Mayıs 2022 itibarıyla görevine başlayacak. 2019 yılından beri bu görevi yürüten Ingrid Drechsel ise emekliye ayrıldı.

Stockholm Üniversitesi Ekonomi ve İşletme mezunu olan ve yine aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Per Edlund; Bayer’e 2006 yılında katıldı. 16 yıldır Bayer’de çalışmakta olan Per Edlund, daha önce İskandinavya, Avrupa Birliği, Kanada, EMEA ve Asya Pasifik bölgelerinde farklı görevlerde rol aldı. En son Asya Pasifik bölgesinde İlaç/Radyoloji Ticari Operasyonları Başkanı olarak görev yapmakta olan Per Edlund, Bayer İlaç Türkiye ve İran Ülke Grubu Başkanı olarak atandı.

Yorum yaz